01.

Kaynağında - Anında

Sistemin kurulduğu bölge veya sitedeki kullanıcılar geri dönüşüme kazandırmak istedikleri atıkları kullanıcı arayüzünden seçerek atıklarını sisteme atarlar.

02.

Verimli Ayrıştırma Sistemi

Seçilen atık türüne göre, kullanıcının sisteme dahil ettiği atık kendisi için ayrılan bölmede yerini alır ve geri dönüşümü bekler.

03.

Geri Dönüşüm

Sisteme dahil edilen tüm materyaller ilgili teknolojiler ile geri dönüşümü sağlanarak doğayı korumamıza yardımcı olurlar.

Kaynayştır Kapak (11)

Çöp Atış Kapağı

Kapak, her defasında sadece bir kapağın açılmasına izin veren ve bakım sırasında tüm kapakları kilitleyen elektromekanik kilitleme ve otomasyon sistemine sahiptir.Her kapağın üzerinde, müsait – meşgul – bakım durumunda olup olmadığını gösteren led lambalar bulunmaktadır.

 

 

Atık

Sistem Kat Bağlantısı

Çöp bacasını kapaklar ile katlara ulaştıran modüldür. Kapaklar boğazlı modüle monte edilir. Boğazlı modül altı sistem özelliklerine göre dizayn edilmiş belirli açısı sayesinde çöplerin kapaktan kanala kolayca atılmasını sağlar. Boğazlı modül ağzı 180mm uzunluğundadır. Boğazın üst kısmında sprinkler ve yıkama nozulu bağlantısı için 1/2″ manşon bulunur. Çöp şutunun dış yüzeyi, şut içerisine düşen çöplerden kaynaklanan istenmeyen sesleri gidermek için1.7kg/m² oranında ve 2mm kalınlığında ses yalıtım malzemesi ile kaplanır.

1 (1)

Yavaşlatma Dirseği

Çöp şutları, yapıların çöplerini bir merkezde toplayabilmek için dizayn edilmiştir. Çoğu çöp şutu, çöplerin direkt olarak kompaktör veya konteynera düşerek bunlara hasar vermesini önlemek amacıyla düşüş dirseği bulundurmaktadır.

Çöp düşüşünden doğacak herhangi bir hasarı önlemek amacı ile bağımsız süspansiyonlu bir düşüş dirseği geliştirildi. Bu ürün hasarı önlemekle birlikte çöp düşüşünden doğacak istenmeyen sesleri engellemekte ve şutun ömrünü uzatmaktadır.

content_2018-12-24_13-31-301-360x360

Havalandırma Fanı

Otomasyonlu ve Manuel sistemlerde Havalandırma Bacası mutlaka bulunmalı, baca içerisinde oluşan kirli gazlar ve koku cebri çekiş veya mekanik yolla çatıya ulaştırılmalıdır.Her iki sistemde de kullanılabilen fan, havalandırma bacasının üst noktasında bulunur.Fan isteğe bağlı olarak, sürekli, kapaklardan biri açılınca veya kapalı konumda iken kullanılabilir. Çalışma hızı yavaş, orta veya hızlı olmak üzere operatör tarafından belirlenir. Sistemlerimizde kullanılan fan sessiz ve titreşimsiz çalışmaktadır.

yikama-sistemi

Yıkama Sistemi

Manuel fırça, çöp şutunun iç yüzeyini tamamen temizlemek üzere optimize edilmiştir. 10 cm boyutundaki çift katmanlı sert naylon fırçalar, iç yüzey temizliğini ve dayanıklılığı maksimum seviyede tutar.

– 500mm – 600mm – 700mm – 800mm – 900mm

yangin-damperi

Yangın Kapağı

  • UL sertifikalı yangın damperlerimiz 72°C sıcaklıkta erimekte ve sistemi kapatarak yangının üst katlara ulaşmasını önlemektedir.
  • Yüksek sıcaklıklara dayanımlı, yüksek kalite galvaniz veya paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretilmektedir.
  • Damper, gerilim kuvveti minimum 35N olan iki adet yay ile çalışır. Yaylar AISI301 paslanmaz yay çeliğinden imal edilmektedir.
  • Yüksek kalitede 1.2mm galvaniz çelikten imal edilmektedir. Özel talebe göre elektrostatik boyama ile istenilen renkte sipariş verilebilir.

Patentli Kaynağında Çöp Ayrıştırma Sistemi